Ali ste pripravljeni na osupljivo potovanje skozi svet vesoljskih inovacij? Imamo nekaj posebnega za vas! Prihaja 6. Cassini Hackathon, ki se bo med 3. in 5. novembrom odvijal na Tovarni podjemov. V nadaljevanju te čaka ekskluzivni intervju z Blažem Jakopinom, vodojo ekipe Yolanda, ki je zmagala na 4. Cassini Hackathona. Blaž nam je razkril več o svoji izkušnji, vzdušju na dogodku, koristih, ki jih je pridobil, in zakaj je prijava na Cassini Hackathon odlična priložnost za vsakega ambicioznega posameznika!
[Intervju] Cassini Hackathon nam je odprl številna vrata
Blaž Jakopin, član zmagovalne ekipe Yolanda na 4. Cassini Hackathonu
1. Kakšna je bila tvoja izkušnja na Cassini Hackathonu?
Imeli smo se super, spoznali smo nove ljudi, nove tehnologije, bilo je veliko priložnosti za networking z odličnimi mentorji iz različnih industrij.
2. Hackathoni so znani po intenzivnem sodelovanju in hitrem razvoju rešitev. Kako ste se z ekipo spopadli s časovnim pritiskom in uspešno razvili svojo inovacijo v tako omejenem času?
Res je, morali smo dobro prioritizirati naš čas. Najprej smo se osredotočili na iskanje problema, ki je "vreden” reševanja. Ko smo ga našli, je bilo potrebno formulirati obseg zgodbe produkta, ki ga želimo predstaviti komisiji in drugim. Od te točke naprej pa je vse zaviselo od organizacije - koliko različnih stvari lahko ekipa izvaja vzporedno, da je čimbolj efektivna in da je na zadnji dan dogodka pitch pripravljen.
Blaž Jakopin med pitchanjem na Cassini Hackathonu
3. Kako bi opisal sodelovanje med različnimi člani tvoje ekipe? Kako ste usklajevali različne ideje in sprejemali odločitve za dosego skupnih ciljev?
Določene stvari smo delali kot ekipa (npr. iskanje problema), večino ostalih nalog pa smo reševali v parih in se dobili skupaj vsaki 2 uri da smo poročali o napredku.
4. Na Cassini hackathonu ste zmagali, tako na nacionalni ravni kot tudi evropski. Kakšen je bil občutek osvojiti to prestižno tekmovanje in kako je ta zmaga vplivala na vaše poslovanje?
Res smo bili veseli zmage na slovenskem dogodku. Že samo dejstvo, da smo lahko enakovredno konkurirali evropskim ekipam je bila velika čast. Zmaga EU dogodka pa je res bila veliko presenečenje in nam dodala zagon ter potrebno samozavest za delo za naprej. Meriti vpliv dogodka na poslovanje podjetja je še nekoliko zgodaj, lahko pa povem, da smo si v zadnjem letu uspeli zgraditi veliko mrežo kontaktov v okviru aktivnosti projekta.
5. CASSINI hackathon ne prinaša zgolj nagrad in priznanj, temveč tudi možnost navezovanja pomembnih poslovnih stikov. Kako so se vam odprla nova vrata in kakšne priložnosti so se vam ponudile po lanski zmagi?
Tako je, sektor vesoljskih tehnologij je zelo obsežen, zato ti kontakti strokovnjakov lahko zelo pomagajo pri pozicioniranju. Za nas je zmaga pomenila 100 ur mentorstva v okviru CASSINI okolja, kjer smo pridobili dostop do strokovnjakov na področjih podjetništva, tehnologije, raziskav in investitorjev.
6. Kakšne napredke in dosežke ste z ekipo dosegli od lanske zmage?
Pričeli smo s tehničnim razvojem rešitve. Prejeli smo nagrado myEUSpace competition: Idea Track v višini 10.000 EUR. Sprejeti smo bili v pospeševalnik Future Forest Initiative v Nemčiji in v pospeševalnik ESA BIC v Grazu. Prav tako smo sodelovali na CASSINI Entrepreneurship Days 2023 v Pragi.
Ekipa Yolanda v Pragi
7. Kaj je zate osebno najboljši del sodelovanja na CASSINI hackathonu? Kako bi opisal vzdušje in energijo med udeleženci?
Organizacija je bila odlična, mentorji tudi, udeleženci pa smo se počutili kot velika družina podjetnikov, ki si izmenjujemo ideje za boljši jutri. Super combo!
8. Kaj bi sporočili vsem, ki razmišljajo o sodelovanju na prihajajočem Cassini Hackathonu?
Nič razmišljat, vesoljske tehnologije so garantirano najbolj “hot” področje trenutno, ki ga lahko sprobaš “free-of-charge” na tem hackathonu.
Blaževa zgodba je le ena od mnogih, ki priča o moči Cassini Hackathona. Ste pripravljeni postati del tega? Prijavite se zdaj in odkrijte pot do inovacij, povezovanja in razvoja v svetu vesoljskih tehnologij! 🚀🌌
In kaj o Cassini Hackathonu pravijo drugi člani Blaževe ekipe?
Cassini Hackathon sem odkrila le dva tedna pred dogodkom, zato sem vanj stopila s skromnimi pričakovanji. Kljub pomanjkanju spanja sem doživela sproščeno izkušnjo, ki mi je prinesla nova prijateljstva. Za oblikovalca je lahko to odlična priložnost za hitro kreiranje portfolia. - Lucija Mohorko, UX/UI designer
Na Cassini hackathonu je prišlo do izraza timsko delo in raznolikost izkušenj v ekipi. Povdarek je bil na hitrosti in inovativnosti dela, zbiranja idej ter prilagajanja glede na napotke mentorjev. Pozitivno me je presenetilo kako hitro lahko ekipa ustvari nekaj novega s pomočjo in usmeritvami mentorjev. Vsem, ki razmišljajo o udeležbi, bi svetoval naj se pripravijo na izzive, so odprti za nova znanja in ideje ter izkoristijo priložnosti mreženja, ki jih tak dogodek ponuja. - Primož Jozič, Data Scientist
Nam hekatoni predstavljajo Izjemno teambuilding priložnost, kjer vsak član zasije v svojih prednostih ob enem pa se vsi skupaj naučimo nekaj novega znotraj tematike hekatona.Včasih smo tudi mi overthinkali ali se upamo preizkušati na hekatonih ali ne? A sedaj opažamo, da se tu vedno naberejo zelo prijetni in zabavni ljudje ki poleg tekmovalnosti izkažejo tudi drugačen pristop do reševanja podobnih problemov. Skrivni recept za zmago: Dobra ekipa, inovativna ideja, kdo bo stranka/uporabik rešitve, kako svojo vizijo “prodati” komisiji. - Matic Kuselj, Chief Sales Officer
VEČ INFORMACIJ O CASSINI HACKATHONU IN PRIJAVA