Pridruži se nam na 8. mednarodnem CASSINI Hackathonu

Dne 5. september 2024
 

November je spet čas za CASSINI Hackathon Evropske komisije, a tokrat bodo izzivi povezani z iskanjem rešitev za krepitev varnosti in obrambnih sposobnosti Evrope s pomočjo uporabe evropskih vesoljskih tehnologij. Vabimo te, da si v koledarju označiš datume med 22. in 24. novembrom in se nam pridužiš na Tovarni podjemov, ki ga že tretje leto ponosno organizira na slovenskih tleh. 

 

Več o hackathonu

 

Na dogodku sodeluje 70 motiviranih posameznikov

CASSINI Hackathon je dva-in-pol dnevni inovacijski dogodek, na katerem študenti tehničnih, naravoslovnih in poslovnih smeri, člani tehnoloških startupov ali že uveljavljenih podjetij pod vodstvom mentorjev razvijajo tehnološke rešitve in poslovne modele za zastavljene izzive.

 

Da bodo lahko inovirali in razvili svoje ideje, 8. mednarodni hackathon udeležencem ponuja dostop do podatkov številnih evropskih vesoljskih programov kot so Copernicus, Galileo, EGNOS in IRIS². O njih si lahko več prebereš tukaj.

 

K sodelovanju vabimo ambiciozna podjetja in mentorje

Hackathon je odlična priložnost za pozicioniranje vašega podjetja v skupnosti, spoznavanje talentiranih in ambicioznih posameznikov ter izgradnjo “out-of-the-box” rešitev. Brez dvoma pa lahko hackathon za vaše podjetje predstavlja tudi inovacijski teambuilding ekipe, kar so uspešno dokazali že Zavarovalnica Sava, GEN-I in mnogi drugi.

 

K sodelovanju vabimo podjetja, ki želijo biti del nastajanja prebojnih rešitev po konceptu odprtega inoviranja in lahko s svojim znanjem, izkušnjami ter drugimi viri podprejo hackathon. Izzivi so usklajeni s SDG cilji in prioritetami Zduženih narodov, tako s podporo hackathona podpirate razvoj rešitev, ki prispevajo k enem ali več SDG ciljem.

 

Na drugi strani pa so nepogrešljiv del hackathona mentorji, ki bodo s svojo energijo, znanjem in izkušnjami podprli ustvarjalno energijo udeležencev.

Hackathoni so pravo mesto za inoviranje, mreženje in snovanje novih poslovnih priložnosti, zato ne zamudite priložnosti za sodelovanje! 

Vabimo te na 15 min virtualni klepet z Urbanom. Termin si rezerviraj tukaj. Če se v napisanem najdeš, nas lahko kontaktiraš tudi takole:
T: 02 2294 270
E: urban.lapajne@tovarnapodjemov.org

 

Izzivi letošnjega hackathona

IZZIV ŠT. 1: Krepitev varnosti in obrambnih sposobnosti s pomočjo geoprostorskih obveščevalnih podatkov

Razvoj inovativnih izdelkov ali storitev, ki so namenjeni načrtovalcem varnostnih in reševalnih operacij, reševalnim ekipam na terenu in vladnim odločevalcem.

Področja inoviranja:

  • Geoprostorska obveščevalna dejavnost za podporo izvajanja humanitarne pomoči, načrtovanja v kriznih situacijah in nadzora varnosti
  • Nove storitve geoprostorske obveščevalne dejavnosti
  • Oddaljeno varovanje s pomočjo kibernetskih rešitev
  • Zagotavljanje verodostojnosti podatkov iz opazovanja zemlje

 

IZZIV ŠT. 2: Uporaba dronov za izvajanje varnostnih operacij

Razvoj inovativnih rešitev za sisteme izvajanja nadzora in podporo reševanju namenjenim službam, kot so gasilci in policija. Satelitski podatki, informacije in signali lahko izboljšajo obvladovanje informacij glede stanja na terenu in učinkovitejše sledenje incidentom.

Področja inoviranja:

  • Zbiranje informacij
  • Varnost reševalcev
  • Kibernetska varnost upravljanja dronov
  • Integriteta podatkov
  • Zloraba dronov

 

IZZIV ŠT. 3: Orbitalna varnost: Simulacijska vaja z izzivom

Naloga izziva se nanaša na scenarij incidenta kibernetske varnosti, zaradi katerega je eden izmed satelitov zapustil svojo predvideno pot. Posledično je program za nadzor in sledenje v vesolju (»SST«) izdal opozorilo glede vesoljskih odpadkov in satelitov na novi poti preusmerjenega satelita. Udeleženci bodo prejeli podatkovni niz, ki vključuje sporočila o potencialnih trkih “ugrabljenega” satelita.

 

Naloga ekipe bo, da ocenijo ali tveganje trka z odpadki ali drugimi sateliti predstavlja pomembno grožnjo, ki terja takojšnje ukrepanje, ali pa je mogoče tveganje razumno obravnavati kot zanemarljivo. Udeleženci bodo imeli dostop do programske opreme in podatkov “CDM”, ki jim bodo pomagali rešiti ta izziv. Prav tako se udeležencem priporoča razmislek o potencialnih poslovnih modelih za komercializacijo svoje rešitve.

 

So ti dani izzivi dali idejo za kakšno rešitev? 

 

Smo v iskanju posameznikov, med katere morda spadaš prav ti! Si študent, strokovnjak, startup, podjetje ali nevladna humanitarna organizacija? Prijave še zaenkrat niso odprte, a bodi v nizkem štartu, saj se jim vztrajno bližamo - konec meseca septembra.

 

 

Neverjetna energija inovacijskega vikenda

Ponosno lahko povemo, da je Tovarna podjemov že tretjič zapored izbrana za enega izmed 10 različnih organizatorjev CASSINI Hackathona po Evropi. Vabimo te, da si pogledaš, kakšna energija se je vila med udeleženci lanskega dogodka.

 

"Ponosni smo, da nam je Evropska komisija že tretje leto zapored zaupala so-organizacijo CASSINI Hackathona v Sloveniji, kar dokazuje, da so prepoznali našo zagnanost, bogate izkušnje in reference. Čaka nas zanimiv izziv, za katerega smo izjemno hvaležni in se ga že nestrpno veselimo," je na to temo povedal Matej Rus, direktor Tovarne podjemov.

Več o hackathonu

 

P.S. Prijavi se na naše e-novice tukaj in bodi obveščen o vseh pomembnih novostih letošnjega mednarodnega hackathona.
 

Izvedba: Mojdenar IT d.o.o.