November je spet čas za CASSINI Hackathon Evropske komisije, a tokrat bodo izzivi povezani z iskanjem rešitev za krepitev varnosti in obrambnih sposobnosti Evrope s pomočjo uporabe evropskih vesoljskih tehnologij. Vabimo te, da si v koledarju označiš datume med 22. in 24. novembrom in se nam pridužiš na Tovarni podjemov, ki ga že tretje leto ponosno soorganizira na slovenskih tleh.
Na dogodku sodeluje 70 motiviranih posameznikov
CASSINI Hackathon je dva-in-pol dnevni inovacijski dogodek, na katerem študenti tehničnih, naravoslovnih in poslovnih smeri, člani tehnoloških startupov ali že uveljavljenih podjetij pod vodstvom mentorjev razvijajo tehnološke rešitve in poslovne modele za zastavljene izzive.
Da bodo lahko inovirali in razvili svoje ideje, 8. mednarodni hackathon udeležencem ponuja dostop do podatkov številnih evropskih vesoljskih programov kot so Copernicus, Galileo, EGNOS in IRIS². O njih si lahko več prebereš tukaj.
Prijave na hackathon so sedaj odprte! To storiš na uradni TAIKAI platformi hackathona. V prvem koraku se registriraš in v drugem prijaviš na sam hekaton. Prijava je zelo preprosta in hitra.
8. edicijo CASSINI Hackathona organizirajo EUSPA, DEFIS in Evropska komisija.
Izzivi letošnjega hackathona
IZZIV ŠT. 1: Krepitev varnosti in obrambnih sposobnosti s pomočjo geoprostorskih obveščevalnih podatkov
Razvoj inovativnih izdelkov ali storitev, ki so namenjeni načrtovalcem varnostnih in reševalnih operacij, reševalnim ekipam na terenu in vladnim odločevalcem.
Področja inoviranja:
- Geoprostorska obveščevalna dejavnost za podporo izvajanja humanitarne pomoči, načrtovanja v kriznih situacijah in nadzora varnosti
- Nove storitve geoprostorske obveščevalne dejavnosti
- Oddaljeno varovanje s pomočjo kibernetskih rešitev
- Zagotavljanje verodostojnosti podatkov iz opazovanja zemlje
IZZIV ŠT. 2: Uporaba dronov za izvajanje varnostnih operacij
Razvoj inovativnih rešitev za sisteme izvajanja nadzora in podporo reševanju namenjenim službam, kot so gasilci in policija. Satelitski podatki, informacije in signali lahko izboljšajo obvladovanje informacij glede stanja na terenu in učinkovitejše sledenje incidentom.
Področja inoviranja:
- Zbiranje informacij
- Varnost reševalcev
- Kibernetska varnost upravljanja dronov
- Integriteta podatkov
- Zloraba dronov
IZZIV ŠT. 3: Orbitalna varnost: Simulacijska vaja z izzivom
Ali lahko oblikujete strategijo, ki temelji na podatkih Conjunction Data Messages (CDM) in drugih naprednih metodah za zaščito satelitskih operacij pred vesoljskimi razbitinami in morebitnimi grožnjami? Ta izziv te vabi, da z ekipo razvijete inovativne pristope, ki bodo izboljšali poznavanje razmer v vesolju (Space Situational Awareness - SSA) in zagotovili varne in neprekinjene satelitske misije.
Udeleženci boste imeli dostop do podatkov CDM in realističnega scenarija, ki vas bo spodbudil, da:
- Ocenite in ublažite nevarnost trka z uporabo CDM in drugih analitičnih orodij,
- Predlagate izvedljive poslovne modele za komercializacijo teh inovativnih rešitev.
So ti dani izzivi dali idejo za kakšno rešitev?
Smo v iskanju posameznikov, med katere morda spadaš prav ti! Si študent, strokovnjak, startup, podjetje ali nevladna humanitarna organizacija? Prijavi se zdaj!
Neverjetna energija inovacijskega vikenda
Ponosno lahko povemo, da je Tovarna podjemov že tretjič zapored izbrana za enega izmed 10 različnih organizatorjev CASSINI Hackathona po Evropi. Vabimo te, da si pogledaš, kakšna energija se je vila med udeleženci lanskega dogodka.
"Ponosni smo, da nam je Evropska komisija že tretje leto zapored zaupala so-organizacijo CASSINI Hackathona v Sloveniji, kar dokazuje, da so prepoznali našo zagnanost, bogate izkušnje in reference. Čaka nas zanimiv izziv, za katerega smo izjemno hvaležni in se ga že nestrpno veselimo," je na to temo povedal Matej Rus, direktor Tovarne podjemov.
P.S. Prijavi se na naše e-novice tukaj in bodi obveščen o vseh pomembnih novostih letošnjega mednarodnega hackathona.