V pomoč pri reševanju izzivov na Cassini Hackathonu bodo na voljo TOP mentorji

Svoje dragocene znanje in izkušnje povezane z izzivi, bodo s teboj delili izkušeni mentorji. Organizatorji smo zagotovili več kot 10 mentorjev iz različnih področij, ki vam bodo pomagali pri rešitvah, tako iz tehnološke strani kot iz tehnične. 

 

Kateri mentorji ti bodo pomagali pri reševanju izzivov?

Dr. Iztok Kramberger

Dr. Iztok Kramberger je docent na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko na Univerzi v Mariboru, kjer vodi Laboratorij za elektronske in informacijske sisteme. Poleg dela na univerzi je zaposlen tudi kot glavni direktor za inovacije v podjetju SkyLabs d.o.o. in kot vodja disruptivnih tehnologij pri Qundis GmbH. Za svoje delo je bil dvakrat izbran za raziskovalca leta Univerze v Mariboru, prejel je bronasto priznanje Univerze v Mariboru in nagrado Prometej znanosti za komunikacijsko odličnost. Dr. Kramberger vodi uspešne slovenske satelitske misije TRISAT in TRISAT-R v nizki in srednji Zemljini orbiti ter najnovejšo misijo TRISAT-S v zelo nizki Zemljini orbiti.

 

dr. DUŠAN HERIC

Dr. Dušan Heric je ustanovitelj in direktor podjetja Poligram, ki se ukvarja z razvojem in trženjem sistema za sledenje Trak8. Trak8 je prva izbira za sledenje vozil, upravljanje flote in terenskega dela, ki jo odlikuje zanesljivo delovanje, odlična podpora, uporabniško prijazna aplikacija s številnimi moduli. Deluje na mobilnih napravah in namiznih računalnikih. Dušan je svoje izkušnje v preteklosti nabiral na mariborski Fakulteti za računalništvo, elektrotehniko in informatiko, kjer je opravil tudi doktorat. Kmalu je ugotovil, da ga delo na fakulteti ne veseli in svojo poslovno idejo je predstavil Tovarni podjemov ter jo začel razvijati. Danes njegovo podjetje Poligram uspešno raste in zaposluje najboljše strokovnjake.

 

GREGOR OMAHEN

Gregor Omahen je pomočnik direktorja v področju za strateške inovacije v podjetju ELES, ki je operater kombiniranega prenosnega in distribucijskega omrežja Republike Slovenije. Strokovno je močno osredotočen na področje pametnih omrežij, kjer je v sodelovanju s skupino strokovnjakov postavil temelje sistemskega pristopa, v okviru katerega so nastali Vizija razvoja pametnih omrežij v Sloveniji, Program razvoja pametnih omrežij v Sloveniji in Operativni načrt nacionalnega demonstracijskega projekta pametnih omrežij, ki so predstavljali vsebinsko osnovo slovensko japonskega partnerstva na področju pametnih omrežij (Projekt NEDO). V preteklosti je kot raziskovalec delal na Elektroinštitutu Milan Vidmar, kjer je postal avtor ali soavtor prek 60 študij in 40 strokovnih člankov.

 

Njegov LinkedIn si oglej TUKAJ!

 

Leon Abraham

Leon Abraham je tehnični vodja projektov na ITC Murska Sobota, kjer s svojim poglobljenim strokovnim znanjem na področjih, kot so daljinsko zaznavanje, umetna inteligenca, razvoj programske opreme in robotika, pomembno prispeva k napredku digitalizacije agro-živilskega sektorja. Že 3 leta opravlja funkcijo poveljnika gasilskega društva 1. kategorije ter že 1 leto vodi ekipo prve pomoči lokalne izpostave civilne zaščite, s čimer prinaša dragocene izkušnje in poglobljeno razumevanje varnostnih izzivov ter delovanja obrambnih in reševalnih sistemov.

 

Njegov LinkedIn si oglej TUKAJ!

 

LUKA MUSTAFA


Luka Mustafa ustanovitelj in direktor podjetja IRNAS - inštituta za razvoj naprednih aplikativnih sistemov, d.o.o ter soustanovitelj Testnik.io. Luka v okviru podjetja IRNAS vodi multidisciplinarno ekipo razvojnikov, s katero razvija brezžične optične komunikacijske sisteme in IoT naprave ter produkte. Po izobrazbi je inženir elektronike in telekomunikacij z magisterijem priznane univerze UCL v Londonu. Poznan pa je tudi kot najmlajši štipendist in sedaj alumni eminentne fundacije Shuttleworth Foundation.

 

Njegov LinkedIn si oglej TUKAJ!

 

TOMAŽ ŠČAVNIČAR


Tomaž Ščavničar je vodja podjetja Refarmo, katerega misija je digitalizacija agro industrije. Je tudi programski inženir in poslovni razvijalec, pomaga pa tudi pri oblikovanju poslovnih in produktnih strategij. Navdušen je nad prihodnostjo prehrambene industrije, trajnosti, zdravja tal, biotske raznovrstnosti in programske opreme. Razvija ideje in gradi algoritme za obdelavo posnetkov vesoljskih satelitov, podatkov senzorjev ter rešitev v ‘oblaku’, ki so namenjeni za uporabo na področju kmetijstva in proizvodnje hrane.

 

Njegov LinkedIn si oglej TUKAJ!

 

Jeremija Hranjec

Z magisterijem in znanjem iz geografskih informacijskih sistemov, opazovanja Zemlje in poslovnega menedžmenta ter večletnimi izkušnjami na področju vodenja projektov in razvoja inkubatorjev, je Jeremija vključen v vse procese Evropskega vesoljskega agencijskega inkubatorja v Avstriji, od iskanja startupov, izbora, inkubacije, mentoriranja, spremljanja in faze rasti.

 

Njegov LinkedIn si oglej TUKAJ!

 

Nejc Dougan

Nejc Dougan je ustanovitelj in tehnični direktor podjetja Flai, kjer se ukvarjajo z razvojem umetne inteligence za obdelavo lidar oblakov točk. Pred tem se je na podjetju Flycom Technologies in v sodelovanju s Fakulteto za računalništvo in informatiko, Univerze v Ljubljani, raziskovalno ukvarjal z globokimi nevronskimi mrežami za semantično segmentacijo oblakov točk. Zanima ga presek prostorskih podatkov, umetne inteligence ter podjetništva. 

 

Njegov LinkedIn si oglej TUKAJ!

 

dr. Andraž Bežek

Andraž Bežek je direktor operacij v visokotehnološkem podjetju GeoCodis, kjer se ukvarjajo z razvojem aplikacij za analizo satelitskih posnetkov s pomočjo strojnega učenja. S svojimi rešitvami so prisotni v EU in Afriki (Egipt, Etiopija, Uganda, Kenija, Ruanda in Gana). Je strokovnjak za razvoj programske opreme z bogatimi izkušnjami tako v startupih kot v uveljavljenih organizacijah. Andraž ima poglobljeno razumevanje umetne inteligence, strojnega učenja in analize podatkov ter raznoliko tehnično znanje.

 

Njegov LinkedIn si oglej TUKAJ!

 

MATEJ MEGLIČ

Matej je soustanovitelj startup podjetja ElevonX. Z ekipo je razvil inovativen visokotehnološki modularni sistem brezpilotnih letalnikov SkyEye, ki so izjemno prilagodljivi in lahko zadostijo številnim potrebam različnih industrij. Letos junija je skupaj s Pošto Slovenije izvedel prvo poskusno dostavo pošiljke z dronom, in sicer na Vršič. Tako so napovedali novo dimenzije dostave, predsem na težje dostopna območja. Matej je v podjetju primarno odgovoren za design, sekundarno pa za razvoj. Ima poglobljena znanja na področju elektronike, izdelave s kompozitnimi materiali ter 3D projektiranjem, kar mu omogoča uspešno opravljanje funkcije vodje proizvodnje. 

 

Muhamed turkanović

Muhamed Turkanović je visokošolski učitelj, izredni profesor, na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru. Je vodja raziskovalne skupine Blockchain Lab:UM Inštituta za informatiko, namestnik predstojnika Inštituta za informatiko, vodja slovenskega EDIH-a DIGI-SI, vodja Digitalnega inovacijskega stičišča Univerze v Mariboru, vodja projektov H2020, Horizont Evropa, Interreg Alpine Space ter ARRS CRP. Njegovi trenutni raziskovalni interesi vključujejo področja tehnologij veriženja blokov, podatkovnih tehnologij ter digitalnih identitet.

 

Njegov LinkedIn si oglej TUKAJ!

 

Blaž Jakopin

Blaž Jakopin je ustanovitelj podjetja Priot in idejni vodja sistema HiFlyer, ki pomaga trenerjem tekmovalcev v smučarskih skokih meriti določene parametre skoka. Blaž se je po končani diplomi zaposlil kot mlad raziskovalec v Laboratoriju za robotiko Fakultete za elektrotehniko na Univerzi v Ljubljani, kjer je kasneje tudi doktoriral. Že v času študija je pogosto sodeloval na razvojnih projektih v okviru Laboratorija za robotiko, hkrati pa tudi pri organizacijskih projektih. Blaž je tekom svojih raziskav samostojno razvijal vse vrste senzornih sistemov za merjenje fizioloških in biomehanskih parametrov človeka ter načrtoval algoritme za obdelavo podatkov in vodenje mehanskih sklopov. Blaž pa se je s svojo ekipo Yolanda udeležil tudi 4. Cassini Hackathona in zmagal.

 

Njegov LinkedIn si oglej TUKAJ!

 

VID Jakopin

Vid Jakopin je vodja daljinskega zaznavanja pri podjetju Flycom Technologies. Podjetje je globalni akter na področju daljinskega zaznavanja in v GIS segmentu. Nudijo tudi lasten geografsko-informacijski sistem GMS-GIS, ki je v večinski meri namenjen sektorjem upravljanja z energijo, telekomunikacijam, zavarovalništvu, kmetijstvu, naravnim virom in vladnim organizacijam. Vid je strokovnjak z več kot desetletnimi izkušnjami na področju daljinskega zaznavanja in geografsko informacijskih sistemov.

 

Njegov LinkedIn si oglej TUKAJ!

 

domen mongus

Domen Mongus je profesor na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko (FERI) v Mariboru. Leta 2015 je bil del ekipe, ki je razvila najnatančnejši algoritem za prepoznavanje terena na svetu. Je član Laboratorija za geometrijsko modeliranje in algoritme multimedijev na Univerzi v Mariboru.

 

Njegov LinkedIn si oglej TUKAJ!

 

dr. marko jaušovec

Marko Jaušovec je docent na Fakulteti za gradbeništvo, prometno inženirstvo ter arhitekturo Univerze v Mariboru od leta 2007. Leta 2016 je doktoriral z odliko z dizertacijo » Smart Architecture Is More Than Just Technology«, ki se je osredotočala na primerjalno metodo ocenjevanja različnih prefabriciranih ovojev stanovanjskih hiš. Na področju arhitekturne tehnologije se osredotoča na digitalno izdelavo in njene aplikacije v arhitekturi, pa tudi na povpraševanje po prej nedostopnih digitalnih tehnikah oblikovanja, kot arhitekturni zahtevi.

 

Njegov LinkedIn si oglej TUKAJ!

 

MATEJ RUS

Matej je so-ustanovitelj in izvršni direktor Tovarne podjemov, visokošolski predavatelj za podjetništvo ter vodja mednarodne konference Podim. Je strasten vodja v startup ekosistemu in dizajner novih podjemov, katerega poslanstvo je podpora regionalnim startup in scaleup podjetjem. Navdušenje nad strateškim načrtovanjem, oblikovanjem drznih vizij in razvojem inovacij ga žene, da pomaga podjetnikom preoblikovati njihova podjetja in graditi nove podjeme. Kot svetovalec pomaga podjetjem pri uvajanju podjetniškega razmišljanja in inovacijskih metod, sodeluje z ambicioznimi podjetniki in podjetji za pozitiven prispevek k razvoju družbe ter si prizadeva za nadaljnji razvoj slovenskega in regionalnega startup ekosistema.

 

Njegov LinkedIn si oglej TUKAJ!

 

URBAN LAPAJNE


Urban Lapajne je strokovnjak za oblikovanje programov za startup in scaleup podjetja, svetovalec in povezovalec v startup ekosistemu, z več kot 18 leti izkušenj. Njegova strast je oblikovanje in izvajanje pospeševalnih programov za zgodnje in semenske faze, ki omogočajo učinkovito ustanavljanje podjetij ter testiranje in validacijo trga. Je programski direktor najvplivnejšega startup in tehnološkega dogodka v regiji – Podim. Veliko časa posveti svetovanju startupom in korporacijam. S svojo široko domačo in mednarodno mrežo je tudi vrhunski povezovalec.

 

Njegov LinkedIn si oglej TUKAJ!

 

NATAŠA RUS

Nataša Rus je izkušena vodja procesov in organizacije dela ter marketinška svetovalka z več kot 18 leti delovnih izkušenj. Uspešno organizira delo in procese v univerzitetnem podjetniškem inkubatorju z več kot 150 dogodki na leto in več kot 1.000 opravljenimi mentorskimi urami. Ima organizacijske supermoči, ki ji omogočajo brezhibno izvedbo velikih in malih projektov brez zamujanja rokov. Je marketinška oseba z globokim razumevanjem digitalnih kanalov ter sposobnostjo oblikovanja in izvedbe učinkovitih marketinških kampanj, ki dosegajo zastavljene cilje.

 

Njen LinkedIn si oglej TUKAJ!

 

 

Postani mentor tudi ti 

Si želiš s svojimi izkušnjami tekmovalcem na CASSINI Hackathonu pomagati tudi ti? 

Seznam mentorjem še sestavljamo. V kolikor se nam želiš pridružiti, nam piši tukaj

Izvedba: Mojdenar IT d.o.o.